loading

تفاوت پذیره نویسی با عرضه اولیه

اگر شما جزو کسانی هستید که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اید حتما متوجه شده اید که حرفه ای های این بازار با اشتیاق خاصی به دنبال اخبار مربوط به افزایش سرمایه شرکت ها هستند و مراحل افزایش سرمایه شرکت های بورسی را بطور دقیق رسد می کنند چرا که می دانند تاثیر افزایش سرمایه بر سهم ها بسیار زیاد است و معمولا سهم هایی که دارای افزایش سرمایه هستند با رشد خوبی همراه می شوند.

افزایش سرمایه در بورس یکی از روش های تامین مالی شرکت ها می باشد؛ بنابراین شرکت ها برای اینکه بتوانند فعالیت های خود را توسعه دهند و قدرت رقابت خود را حفظ و یا افزایش دهند اقدام به افزایش سرمایه می کنند. همچنین بر اساس قانون تجارت ایران هر شرکتی در زمان تاسیس و ثبت، سرمایه ای را به عنوان سرمایه ثبت شده اعلام می کند، افزایش این سرمایه در شرکت که منجر به افزایش تعداد سهام شرکت (به نسبت درصد افزایش سرمایه ) خواهد شد به هر دلیل و روشی افزایش سرمایه نامیده می شود.

در شرکت های که در سازمان بورس پذیرفته می شوند، سرمایه ثبت شده این شرکت ها و افزایش و کاهش آن حسابرسی و اعلام می شود. مقدار سرمایه هر شرکت از ضرب تعداد سهام های شرکت در قیمت اسمی هر سهم یعنی ۱۰۰۰ ریال بدست می آید و سهامداران برای آگاهی از سرمایه ثبت شده هر شرکت می توانید با مراجعه به سایت کدال و مطالعه ی یکی از صورت های مالی آن، سرمایه ثبت شده شرکت را مشاهده کنند.

 

انواع افزایش سرمایه :

 

 

افزایش سرمایه به ۴ روش کلی انجام می شود :

  • از محل سود انباشته (سهام جایزه)
  • از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران
  • از محل تجدید ارزیابی دارایی ها
  • به روش صرف سهام
  • افزایش سرمایه از محل سود انباشته

در ویدیو بالا فرمول افزایش سرمایه  از محل سود انباشته و نحوه استفاده از ان را آموزش داده ایم.

 

حتما این فیلم رو برای دوستان بورسیت  و تمام افرادی که به دنبال آموزش بورس رایگان هستند، ارسال کن.

0 0 vote
Article Rating

آموزش بورسابزار آنلاین محاسبه قیمت سهم پس از افزایش سرمایهافزایش سرمایه از طریق حق تقدمافزایش سرمایه از محل سود انباشتهافزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌هاافزایش سرمایه چیست؟انواع افزایش سرمایهبهترین نوع افزایش سرمایهتاثیر افزایش سرمایه از محل سود انباشته بر قیمت سهامتاثیر افزایش سرمایه بر بازده سهامچگونگی محاسبه قیمت سهم پس از افزایش سرمایهحامد کامرانیخرید سهم بعد از مجمع افزایش سرمایهرفتار سهم بعد از افزایش سرمایهسهام جایزه سمگافرمول افزایش سرمایه از سود انباشتهفرمول تعدیل قیمت سهامفرمول محاسبه افزایش سرمایهفرمول محاسبه حق تقدمفرمول محاسبه درصد سهامفرمول محاسبه قیمت تعادلیفرمول محاصبه درصد سهاممزایا و معایب افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابینحوه محاسبه قیمت و تعداد سهام بعد از افزایش سرمایه

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x