منوی دسته بندی

دانلود رایگان اندیکاتور تشخیص واگرایی

برای دریافت اندیکاتور کلیک کنید

دانلود رایگان اندیکاتور تشخیص واگرایی

اندیکاتور تشخیص واگرایی یک ابزار فنی است که برای شناسایی تفاوت بین حرکت قیمت و یک شاخص فنی دیگر استفاده می‌شود. این ابزار می‌تواند نشان دهنده ضعف یا تغییر روند بازار باشد و سیگنال‌های خرید یا فروش را ارائه دهد.

بهترین اندیکاتورهای تشخیص واگرایی

 • RSI (شاخص قدرت نسبی): یک نوسانگر قدرتمند که سرعت و تغییرات قیمت را اندازه‌گیری می‌کند و برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر RSI بالاتر از 70 یا پایین‌تر از 30 باشد، نشان‌دهنده اشباع خرید یا فروش است.
 • CCI (شاخص کانال کامودیتی): یک نوسانگر که تغییرات قیمت را نسبت به میانگین آماری آن محاسبه می‌کند و برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر CCI بالاتر از 100 یا پایین‌تر از -100 باشد، نشان‌دهنده اشباع خرید یا فروش است.
 • OBV (شاخص حجم در تعادل): یک شاخص فنی که با استفاده از جریان حجم، تغییرات قیمت را در آینده پیش‌بینی می‌کند. اگر OBV با قیمت هم‌راستا نباشد، نشان‌دهنده واگرایی است.
 • Stochastic (نوسانگر تصادفی): یک نوسانگر که موقعیت قیمت را نسبت به بازه زمانی مشخصی مقایسه می‌کند و برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر Stochastic بالاتر از 80 یا پایین‌تر از 20 باشد، نشان‌دهنده اشباع خرید یا فروش است.
 • MFI (شاخص جریان پول): یک شاخص فنی که ترکیبی از قیمت و حجم را در نظر می‌گیرد و برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر MFI بالاتر از 80 یا پایین‌تر از 20 باشد، نشان‌دهنده اشباع خرید یا فروش است.
 • Momentum (شاخص تکانه): یک شاخص فنی که تغییرات قیمت را در بازه زمانی مشخصی نشان می‌دهد و برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر Momentum با قیمت هم‌راستا نباشد، نشان‌دهنده واگرایی است.
 • MACD (شاخص همگرایی و اختلاف میانگین متحرک): یک شاخص فنی که تفاوت دو میانگین متحرک را نشان می‌دهد و برای تشخیص واگرایی مثبت و منفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر MACD با قیمت هم‌راستا نباشد، نشان‌دهنده واگرایی است.

واگرایی در بورس به حرکات و تناقض های بین قیمت و اندیکاتور گفته میشود که قیمت یک دارایی یا سرمایه بر خلاف جهت اندیکاتور و داده های دیگر حرکت میکند.
واگرایی یکی از مباحث مهم دنیای تکنیکال می باشد و معمولا افراد برای تشخیص انواع واگرایی به مشکل می خورند.

دانلود ویدیو آموزش کار با اندیکاتور تشخیص واگرایی

آکادمی تخصصی بورس حامد کامرانی برای شما عزیزانی که مشتاق به مباحث بازار مالی هستید این اندیکاتور را به صورت رایگان قرار داده. تا بتوانید در تحلیل ها با صرف زمان کمتر بیشترین بهره وری را داشته باشید.
در فیلم آموزشی نحوه کار اندیکاتور تشخیص واگرایی و نحوه نصب را آموزش داده ایم . برای مشاهده ویدیوهای آموزش بورس صفحه رسمی آپارات حامد کامرانی را دنبال کنید.

انواع اندیکاتور تشخیص واگرایی

واگرایی به انواع مختلفی دسته بندی میشود.  که برای تشخیص حرکت قیمت دارایی و سرمایه در روزهای آینده استفاده میشود. واگرایی به انواع معمولی، مخفی و زمان تقسیم میشود.
واگرایی ( Divergence) در واقع نشان دهنده تغییر روند قیمت یک دارایی و سرمایه در روزهای آتی است و یک هشدار است که نشاندهنده این است که روند فعلی قیمت در آینده به احتمال قوی در حال تضعیف و یا رشد باشد و همین امر موجب تغییر روند و جهت قیمت میشود. زمانی که همه داده ها و اندیکاتور ها در یک روند به سر میبرند اما اندیکاتوری به تنهایی در خلاف جهت آن ها پیشروی کند را واگرایی می گویند.

واگرایی مثبت

واگرایی مثبت زمانی اتفاق می افتد که قیمت یک دارایی یا سرمایه در حال حاظر کف جدیدی (قیمت کف) را ایجاد کرده باشد، اما یکی از اندیکاتور ها در خلاف جهت آن ها رو به رشد باشد.
به طور مثال، هنگامی که همه اندیکاتور ها و داده ها در یک بازه زمانی مشخص نشاندهنده یک کف هستند، یک اندیکاتور در همان بازه زمانی یک کف قیمتی را نشان میدهد که از کف قیمت اندیکاتورهای دیگر بالاتر است و در واقع نشاندهنده بیشتر بودن قدرت خریدارن به فروشندگان در این سهام است.

واگرایی منفی

واگرایی منفی زمانی اتفاق می افتد که همه اندیکاتورها یک سقف را نمایش میدهند. اما یک انیدکاتور دیگر بر خلاف دیگر اندیکاتورها و داده ها کف قیمتی کمتر از سقف را نشان میدهد؛ که در این صورت باید این سیگنال را دریافت کرد که در روزهای آتی قیمت و ارزش این سهام کاهش پیدا کرده و قدرت فروشندگان نسبت به خریداران در بازار بیشتر است.

دانلود رایگان اندیکاتور تشخیص واگرایی

ما در این پست فیلم آموزش اندیکاتور تشخیص واگرایی را قرار دادیم. برای دانلود رایگان اندیکاتور تشخیص واگرایی روی دکمه ی کلیک کنید.


برای دریافت اندیکاتور کلیک کنید

درصورت داشتن هرگونه سوال در قسمت نظرات آن را مطرح کرده تا در اولین فرصت به شما پاسخگو باشیم.
شما همچنین میتوانید تمام پکیج های رایگان اموزش بورس صفر تا صد تا از صفحه اصلی سایت ما دنبال کنید.


 1. دانلود رایگان اندیکاتور پیوت پوینت pivot point

 2. دانلود رایگان اندیکاتور Pin Bar (پین بار)

 3. دانلود رایگان اندیکاتور اسیلاتور 3d

 4. دانلود رایگلن اندیکاتور لگاریتمی مفیدتریدر

 5. دانلود رایگلن اندیکاتور ساندویچ بار

 6. دانلود رایگلن اندیکاتور کندل تایم

 7. دانلود رایگان اندیکاتور حمایت و مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *