استراتژی نوسانگیری

استراتژی نوسانگیری برای جبران ضررها

استراتژی نوسانگیری نوسان را می‌توان تغییرات قیمت سهام در کوتاه‌مدت تعریف کرد. افرادی که در بازه زمانی کوتاه‌مدت کارکرده و از نوسان قیمت‌ها بهره می‌گیرند، را نوسان‌گیر می‌گویند
نوسان‌گیری نیازمند دانش و مهارت بالایی در زمینه تابلوخوانی و بازارخوانی است و هر سرمایه‌گذاری قادر به انجام این کار نیست. ممکن است گاهی بسیاری از سرمایه‌گذاران با ورود به بازار سرمایه و طمع سودهای کوتاه‌مدت، به دنبال نوسان‌گیری باشند اما طولی نمی‌کشد که متضرر می‌شوند و بخشی از سرمایه خود را از دست می‌دهند
بازار دارای سه حالت است: صعودی، نزولی و خنثی. در بازار صعودی، مناسب‌ترین استراتژی خرید و نگهداری است. در بازار نزولی، بهترین اقدام، نظاره‌گر بودن و ورود در پایان روند نزولی. بهترین حالت برای نوسان گیری، بازار خنثی است. بدین‌صورت که در کف قیمتی سهم خریداری و در سقف فروخته شود.
در این پست یک استراتژی نوسانگیری را آموزش داده ام که به کمک ان بتوانید قسمتی از ضررهای خود را جبران کنید.
ای استراتژی بر پایه اندیکاتورها می باشد که اگر تابلوخوانی را به ان اضاف کنید قطعا می تواند اعتبار ان را بالاتر هم ببرد.

این استراتژی برای سود بردن از تغییرات کوچک قیمت طراحی شده و جنبه اصلی آن کمیت است. در معاملات روزانه، نوسان‌گیری به معنای اولویت دادن به کسب حجم بالا از سودهای کوچک است. این سبک یک روش عالی برای مبتدیان است و شامل باز کردن یک موقعیت، به دست آوردن کمی سود و سپس بستن موقعیت کمی بعد از باز کردن آن است. به‌طور گسترده، نوسان‌گیری توسط معامله‌گران حرفه‌ای به‌عنوان یکی از بهترین استراتژی‌های معاملاتی در نظر گرفته می‌شود.

نوسان‌گیری بر ایده تحمل ریسک کمتر متکی است؛ زیرا در بازار زمان واقعی هر معامله بسیار کم است و خطر یک رویداد نامطلوب را که باعث حرکت بزرگ می‌شود، کاهش می‌دهد. به‌علاوه، استراتژی این دیدگاه را می‌پذیرد که حرکت‌های کوچک‌تر آسان‌تر از حرکات بزرگ‌تر به دست می‌آیند و بیشتر تکرار می‌شوند. برای موفقیت در این استراتژی، داشتن ابزارهای مناسب مانند یک کارگزاری با دسترسی مستقیم و استقامت برای انجام بسیاری از معاملات ضروری است. همه معاملات به نظم و انضباط نیاز دارند؛ اما چون تعداد معاملاتی که انجام می‌شود بسیار زیاد و سود هر معامله ناچیز است، معامله‌گر باید در چارچوب سیستم معاملاتی خود عمل کند و از ضرر بزرگی که سود معاملات موفقش را از بین می‌برد، جلوگیری کند.

نحوه عملکرد استراتژی نوسان‌گیری:

نوسان‌گیری بر این فرض استوار است که اکثر ارزها اولین مرحله حرکت را

آموزش های رایگان ما را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *