NFT به زبان ساده

آموزش NFT به زبان ساده

میخواهیم ساده NFT به زبان ساده بپردازیم . فرض کنید اثری را با توجه به هنری که دارید خلق کرده اید و بخواهید آن را به فروش برسانید. هر شخصی می‌تواند یک عکس از اثر شما را در کامپیوتر خود داشته باشد و با دانلود آن اثر، هیچ حق مالکیتی نیز به شما پرداخت نشود. در مثالی دیگر فرض کنید تابلو خط  کشیده باشید و بخواهید آن‌ را به فروش برسانید. در مثال اول یعنی عکس از اثر هنری  و در مثال دوم، تابلو خط، هر دو را می‌توانید به یک NFT تبدیل کنید و با این تبدیل، حتی با از بین رفتن کالای فیزیکی  در اینجا تابلو خط  خود اثر در قالب یک NFT از بین نمی‌رود و حق مالکیت آن در اختیار صاحب اصلی NFT حفظ می‌شود. اگر بخواهیم ساده‌تر از این توضیح دهیم باید گفت در صورتیکه تابلو خط به یک عکس تبدیل و آن عکس در قالب یک NFT فروخته شود، این عکس دارای شناسنامه منحصر به فردی خواهد بود که حتی کپی‌های آن نیز برابر با اثر اصلی نخواهند بود. به این ترتیب، حتی یک عکس با فرمت JPEG نیز می‌تواند به یک NFT تبدیل و فروخته شود.

اما قبل از اینکه وارد دنیای nft ها بشویم باید با ماهیت کلی ان ها آشنا شویم. در ویدیو زیر کامل و ساده در مورد ماهیت این بازار صحبت کرده ایم.

در حقیقت، NFT به دارایی دیجیتالی می‌گویند که همانند آثار هنری قابل جمع‌کردن باشد. این دارایی دیجیتال، ارزش خود را به صورت نوعی از رمزارز حفظ می‌کند. در حقیقت، همانطور که یک فرش دستبافت یا تابلوی نقاشی، ارزش خود را در طول زمان حفظ می‌کند و نوعی سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، در رابطه با NFT نیز همین امر صدق می‌کند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

خود واژه NFT به معنای «ژتون (توکن) غیر قابل معاوضه» (non-Fungible Token | NFT) است و در حقیقت، توکنی دیجیتال و نوعی رمز ارز مانند بیت‌کوین و اتریوم است. اما برخلاف یک سکه استاندارد در بلاک چین بیت‌کوین، NFT منحصر به فرد است و نمی‌توان آن‌ را معاوضه کرد.

منتظر آموزش های دیگر در زمینه خرید و فروش و نحوه ساخت nft ها باشید .

یک نظر

  • Etejume گفت:

    Fedex Macrobid 100mg Get Website buy cialis uk Site Serieux Vente Lioresal

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *