منوی دسته بندی

نحوه خرید عرضه اولیه در کار گزاری آگاه ، مفید و فارابی

نحوه خرید عرض اولیه در سه کار گزاری :

خرید عرضه اولیه در کار گزاری ماقصد داریم نحوه خرید عرضه اولیه در سه کار گذاری یعنی کارگزاری آگاه ، مفید و فرایی خدمت شما مخاطبین عرض کنیم.

معمله کردن به صورت افلاین :

برای خرید آفلاین عرضه اولیه یا سهام سرمایه گذار  باید قیمت و حجم درخواستی خود را وارد سامانه معاملاتی کند تا کارگزار نسبت به خرید عرضه ابتدایی برای شخص اقدام نماید. نحوه کلی خرید اولین عرضه آرایه شده سهام شرکت‌ها ، عبارت اند از :

۱)ارسال سفارشات خرید سهام در عرضه اولیه :

بعد از مشاهده جزییات مربوط به عرضه اولیه سهام ازطریق پیام ناظر، باید موجودی حساب را نزد کارگزاری افزایش داد، در قدم بعدی باید سفارش خرید را در ساعت مشخص شده، ارسال کرد.
علاوه بر این، سهمیه هر فرد مشخص شده است و اگر شما سفارش خرید را بیش از مقدار تعیین شده قرار دهید، هیچ سهامی به شما تعلق نخواهد گرفت.
در این بین، توجه به قیمت مجاز بسیار مهم است بنابراین قیمت باید دقیقأ ریال به ریال با قیمت اعلام شده مطابقت داشته باشد. به دلیل این‌که تقاضا برای خرید این نوع از عرضه سهام همواره در حال رشد است، معمولأ همه افراد سقف قیمت مجاز را در فرم سفارش خرید وارد می‌کنند.
در نهایت، در ساعت مناسب پیش از عرضه، وارد سیستم معاملاتی‌ شوید و موجودی خود را از طریق پرداخت آنلاین و رمز دوم افزایش دهید. به جهت محاسبه موجودی لازم برای خرید اولین عرضه، باید سهمیه هر شخص را در حداکثر قیمت مجاز ضرب کنید.
برای مثال اگر حداکثر قیمت عرضه، ۲,۷۵۰ ریال باشد و سهمیه هر نفر حداکثر ۲,۰۰۰ سهم، حداکثر مبلغ موردنیاز برای خرید ۵۵۰,۰۰۰ تومان خواهد بود. بعد از انجام مراحل بالا باید در ساعت مشخص شده، سفارش خودتان را مطابق با جزییات ارسال کنید.

۲)بررسی نتیجه خرید سهام عرضه اولیه :

بحث تخصیص سهام به هر کد معاملاتی بعد از پایان زمان اعلام شده برای خرید انجام خواهد شد. سازمان بورس با توجه به تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت وارد شده توسط آن‌ها، سهام را بین شرکت‌کنندگان توزیع می‌نماید. در نهایت می‌توانید در ساعت ۱۷ یا ۱۸ موجودی سهام‌تان را بررسی نمایید تا از مقدار عرضه تعلق گرفته به خودتان مطلع شوید.

 • ما قصد داریم خرید عرضه اولیه در کار گزاری در سه کارگزاری مفید، آگاه و فارابی، توضیح جامع تری در اخیتار شما قرار دهیم. اما پیش از آن که در مورد این خرید عرضه اولیه در این سه کارگزاری صحبت کنیم ، باید به این نکته توجه کنید که ، خالی از لطف نیست که اصلی‌ترین نرم‌افزار‌هایی که سه کارگزاری مورد نظر برایخرید و فروش آنلاین سهام در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند به شرح زیر خواهد بود:
  • آساتریدرآگاه – اختصاصی کارگزاری آگاه
  • مفیدتریدر – اختصاصی کارگزاری مفید
  • فارابیکسو – اختصاصی کارگزاری فارابی

۳)مطلع شدن از اطلاعات عرضه اولیه :

زمان باخبر شدن از زمان عرضه اولیه سهام سهام شرکت‌ها و اطلاعات مربوط به آن باید اخبار سایت‌های بورسی و کانال‌های خبری که این اخبار را اطلاع‌رسانی می‌کنند را پیگیری نمایید.
البته بیش‌تر کارگزاری‌ها زمان ارایه این عرضه‌ها را به مشتریان خود اطلاع رسانی می‌کنند. پس از اطلاع از تاریخ عرضه، حدودأ ساعت ۱۰ صبح همان‌ روز به سایت TSETMC مراجعه نمایید تا از اطلاع‌رسانی‌های ناظر بازار باخبر شوید.
اگر قرار باشد این عرضه در روز جاری اتفاق بیفتد، معمولأ ناظر بازار بین ساعات ۱۰ تا ۱۳، پیام مربوط به آن را منتشر می‌کند که در این پیام‌ها زمان و چگونگی فروش عرضه اطلاع رسانی خواهد شد.

معامله کردن به صورت آنلاین :

برای خرید عرضه اولیه یا سهام ارایه شده سهام شرکت‌ها به صورت آنلاین ، سرمایه‌گذار باید در زمان تعیین شده. اقدام به خرید سهام کند که به صورت کامل شرح داده می‌شود.

نحوه خرید عرضه اولیه در کارگزاری آگاه

اولین قسمت سمت چپ صفحه اصلی کارگزاری آگاه ، به شکل زنگ وجود دارد که پیام‌های ناظر ، کارگزار ، پیام‌های شخصی و عرضه های اولیه یا سهام هایی که خریدم در آ نجا است.
پس از مطمئن شدن از ساعت سفارش‌گذاری، در قسمت جستجو، نماد مورد نظر را جستجو کنید. با توجه به این‌که تاکنون معامله‌ای روی نماد مربوط به اولین عرضه صورت نگرفته جداول اطلاعاتی مربوط به آن نماد خالی است.
برای خرید اولین عرضه یک سهام، باید روی دکمه خرید کلیک ‌کنید و قیمت خرید مورد نظرتان را با توجه به محدوده قیمت که در قسمت بالای صفحه مشخص شده است در حدبالاترین آن انتخاب کرده و همین‌طور تعداد سهام مورد نظرتان را وارد نمایید.
بنابراین، با فشردن دکمه خرید سفارشتان ثبت می‌شود و در ساعات آغاز عرضه این معامله  برای شما انجام خواهد شد. در صورتی که تمامی مراحل را به درستی طی کنید، پیغامی تحت عنوان عملیات با موفقیت ثبت شد را مشاهده می‌نمایید.
البته ثبت سفارش به این معنی نیست که به طور حتم کل این تعداد سهام به شما تعلق می‌گیرد، زیرا زمانی که متقاضی زیاد باشد، ممکن است کم‌تر از حداکثر سهم مشخص شده به شما برسد.

نحوه خرید عرضه اولیه در کارگزاری مفید

کارگزاری مفید، با ارایه توافق‌نامه‌ای تحت عنوان توافق‌نامه خرید اتومات عرضه اولیه این امکان را به مشتریان خود می‌دهد.  در صورت شارژ حساب کارگزاری تا پیش از شروع عرضه، به صورت اتوماتیک و خودکار، عرضه ارایه شده از طرف سامانه‌های معاملاتی  را خریداری کنند.
به این ترتیب ترافیک ارسال سفارش برای شرکت در خرید اولین عرضه کنترل می‎شود. تمامی مشتریان با آسودگی خاطر در این عرضه شرکت خواهند کرد.
البته اگر ارسال سفارش انجام شده توسط کارگزاری نیاز به ویرایش داشته باشد، کارگزاری امکان ویرایش و یا حذف سفارش از طریق سامانه‌های معاملاتی را فراهم کرده است.

خرید عرضه اولیه در کار گزاری فارابی

کارگزاری فارابی با استفاده از نرم‌افزار فارابیسکو این امکان را به مشتریان خود می‌دهد. که چند روز پیش از ارائه اولین عرضه از سهام شرکت‌ها ، به صورت اتوماتیک اقدام به ثبت سفارش خرید نماد مورد نظر خود نمایند.
به این ترتیب که ابتدا باید در منوی اصلی نرم‌افزار، بر روی گزینه درخواست‌ها کلیک کنید. سپس از منوی باز شده درخواست عرضه اولیه را انتخاب نمایید.
در قدم بعد، نماد عرضه مورد نظر را انتخاب کرده و در نهایت بر روی دکمه سبز رنگ ثبت کلیک نمایید. به این ترتیب، در صورت کافی بودن موجودی در حساب کارگزاریتان، نرم‌افزار به صورت اتوماتیک اقدام به خرید اولین عرضه از سهام در روز عرضه می‌کند.

آنچه که در مورد بورس باید بداینم :

خرید عرضه اولیه در کار گزاری     خرید عرضه اولیه در کار گزاری     خرید عرضه اولیه در کار گزاری
]چگونه وارد بورس شویم؟                 عرضه اولیه چیست                        عرضه اولیه بدون نقدونگی
خرید عرضه اولیه در کار گزاری       خرید عرضه اولیه در کار گزاری       خرید عرضه اولیه در کار گزاری
بعد از دریافت کد بوسرس چه کنیم؟      نحوه خرید عرض اولیه در کار          اوراق بهادار چیست؟
گزاری آگاه ، مفید ، فارابی

‫2 نظر

 • Thiseadia گفت:

  3 0 0 0 0 0 Creatinine Clearance Decreased 1 3 ivermectin tablets buy online 105, 1049 1056 2000

 • Etejume گفت:

  Cephalexin Monohydrate Shelf Life п»їРЎialis

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *