منوی دسته بندی

فرابورس چیست؟

فرابورس چیست؟

آکادمی بورس حامد کامرانی در این مقاله به موضوع فرابورس چیست؟ پرداخت. امیدواریم که از این مقاله لذت ببرید.

اقتصاد ، بورس و تحلیل تکنیکال :

فرابورس چیست؟ تفاوت بورس و فرابورس چیست؟ و شاید این سوال ها در مورد فرابورس ذهن شما را مشغول کرده است ما با موضوعاتی مانند تابلو خوانی در بورس و شاخص بورس قبلا آشنا شدیم و همچنین مطلبی مانند چگونه وارد بورس شویم؟ آموزش فیلم های رایگان آکادامی‌بورس حامد کامرانی اصطلاحاتی را در مورد بورس معرفی کردیم.اکنون ما قصد داریم در این مقاله توضیح جامع تری در مورد فرابورس خدمت شما عرض کنیم پس در ادامه این مطلب با ما در همراه باشید.

لیست عناوین در مورد فرابورس :

فرابورس چیست؟

فرابورس به فرآیند معامله اوراق بهادار از طریق شبکه فروشنده کارگزار و برخلاف صرافی متمرکز اشاره دارد. معاملات خارج از بورس می‌تواند شامل سهام ، ابزار بدهی و مشتقات باشد که قراردادهای مالی هستند که ارزش خود را از دارایی زیربنایی مانند کالا‌ می‌گیرند .

ساختار فرابورس چگونه است؟

فرابورس ساختار جدیدی از چهار بازار تشکیل شده  که شامل : بازار اول ، بازار دوم ، بازار پایه(زرد ،نارنجی و قرمز) و بازار سوم

بازار اول:

در بازار های فرابورس ، واحد های صندوق های سرمایه گذاری و سهام شزکت ها تایید می‌شود و مورد معامله قرار می‌گیرد.قیمت این بازار در نوسان ۵ درصدی بدون حجم مبنا است آخرین سرمایه گذاری در این شرکت ها ثبت و پذیرفته شده است که ، حد اقل ۱۰ ملیارد بوده و بعد از یک سال بره برداری شد است.

یازار دوم:

در بازار دوم فرابورس شرکت هایی که میخواهند از سهام خاص به سهام عام برسند در بازار دوم پذیرفته می‌شود و آخرین سرمایه گذاری در این شرکت ها ۱ ملیارد ریال است.

بازار سوم:

 

بازار پایه:

یکی از پایه ترین بازار در فرابورس بازار پایه است که شامل موارد زیر است.

 1. شرکت‌هایی که به دلیل از دست دادن شرایط بازارهای بورس یا فرابورس، لغو پذیرش می‌شوند. مقررات ارائه اطلاعات در بازار پایه، به مراتب آسان‌تر از بازار اول و دوم است و طبعاً ریسک بیشتری نیز در این بازار وجود دارد.
 2. شرکت‌هایی که درخواست پذیرش ندارند و به دلیل الزام قانونی باید در بازار پایه درج شوند.
 3. شرکت‌هایی که در بازار بورس ثبت شده‌اند، اما شرایط پذیرش ندارند.

مزایای سرمایه گذاری در بورس :

 1. به طور خلاصه می‌توان گفت که سود سهام، افزایش قیمت سهام، تنوع سرمایه‌گذاری، اطمینان از محل سرمایه‌گذاری، معافیت مالیاتی، حق خرید سهام جدید و نوسان‌های روزانه قیمت سهام از جاذبه‌های فرابورس است.
 2. شرکت‌های پذیرفته شده در فرابورس از پرداخت ۱۰ درصد مالیات معاف هستند که این مزیت مستقیماً متوجه سهامداران نیز می‌شود. همچنین، صاحبان سهام در شرکت‌های فرابورس، نسبت به سهامی‌که در اختیار دارند، در مجمع عمومی حق رأی خواهند داشت.

کلام آخر :

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم همه‌ی مواردی که، درمورد فرابورس توضیح جامع تری خدمت شما عرض کردیم و پیشنهاد می‌شود برای تازه کار هایی که قصد دارند وارد فرابورس شوند حتما کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و تجربه کافی در زمینه فرابورس دارند دارند مشورت بگیرند و به راه خودشان ادامه بدهند.نکته مهم در مورد فرا بورس این است که حتما توضیحات کاملی در مورد اوراق بهادار مطالعه کرده باشید.

 

 

یک نظر

 • Thiseadia گفت:

  ivermectin for sale alphagan salep dexamethasone untuk ibu hamil After the collapse of the big investment bank LehmanBrothers five years ago, the 2007 2009 financial crisis promptedpublic outrage over high CEO pay at Wall Street firms bailed outby taxpayers

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *