منوی دسته بندی

دستگاه خودپرداز بیت کوین

آموزش دستگاه خودپرداز بیت کوین

آموزش دستگاه خودپرداز بیت کوین، روش های زیادی برای خرید یا فروش بیت کوین یا رمز ارزها وجود دارد. یکی از روش های تهیه یا خرید و فروش بیت کوین استفاده از دستگاهای خود پرداز است که اکثر کشورها ان را در سطح شهر قرار داده اند .

در این ویدیو سایتی را معرفی میکنیم که شما نزدیک ترین دستگاه خودپرداز به محل زندگی را پیدا کنید و جالبتر اینکه تعداد دستگاهای نصب شده بروی کل کره زمین را مشاهده کنید تا این لحظه که این پست را در سایت قرار داده ایم تعداد 77 کشور از این دستگاها در حال استفاده هستند . 43 کارخانه ساخت دستگاه خودپرداز بیت کوین وجود دارد . و کلا 35596 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان نصب شده است.

این دستگاها معمولا ازهای زیر را ساپورت می کنند:

  • بیت کوین
  • بیت کوین کش
  • اتریوم
  • دش
  • لایت کوین

تفاوت ATM و خودپرداز بیت کوین چیست؟

BTM  تفاوت‌ هایی با خودپرداز های معمول دارد. خودپرداز های بیت‌کوین به حساب بانکی متصل نیستند و کاربر را به صورت مستقیم به یک صرافی بیت کوین متصل می‌ کنند. برخی گزارشات حاکی از آن است که نرخ کارمزد دریافت شده توسط این دستگاه ‌ها بالا بوده و گاهی به ۷ درصد نیز می‌رسد. البته این نرخ تبدیل در دستگاه‌ های مختلف متفاوت است. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر پولشویی با خودپرداز های بیت کوین وجود دارد.

مراحل خرید بیت کوین از BTM

پس از انجام مراحل شناسایی، شما می‌توانید به راحتی بیت کوین خود را خریداری کنید. مقدار مبلغی که قصد دارید در ازای آن بیت کوین دریافت کنید اسکناس در دستگاه قرار دهید.

پس از انجام عملیات شمارش اسکناس ‌ها، دستگاه یا یک کیف پول آفلاین برای شما پرینت می‌کند و یا بیت کوین ها را به کیف پولی که شما اعلام می‌کنید، می‌فرستد. برخی از دستگاه ها امکان ایمیل بیت کوین ها به آدرس ایمیل شما را نیز دارد.

زمانی که شما برای اولین بار کیف پول الکترونیکی را باز می‌کنید، یک QR code به شما داده می‌شود. با اسکن این کد می توانید بیت کوین‌ ها را به کیف پول خود انتقال دهید و اگر انتخاب کنید که بیت کوین‌ ها را از طریق ایمیل دریافت کنید، یک QR code برای شما ایمیل می‌شود. همچنین می توانید برای ایمیل پسورد ثبت کنید تا دسترسی به آن را برای دیگران محدود کنید.

توجه داشته باشید که قیمت بیت کوین در این خودپرداز ها به طور معمول بین ۵ تا ۱۰ درصد بالاتر از نرخ فعلی مبادلات است و این مبلغ به علت هزینه های کارمزد، اجاره و تعمیرات و نگهداری خودپرداز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *