منوی دسته بندی

رخدادی مهم برای اتریوم

رخدادی مهم برای اتریوم

این به‌روزرسانی در شبکه آزمایشی گوئِرلی بدون مشکل خاصی انجام شد، به این معنی که ارتقای مرج (Merge) در شبکه اصلی اتریوم بدون تاخیر و در همان تاریخ مقررشده یعنی 19 سپتامبر (28 شهریور) اجرا خواهد شد.

چهره‌ها و توسعه‌دهندگان زیادی از اکوسیستم اتریوم، هیجان و خوشحالی خود را از اجرای موفق مرج در پلتفرم توییتر با دیگران به اشتراک گذاشتند؛ پرِستون وَن لون، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم و آنتونی ساسانو، پادکستر و حامی این پروژه، با ارائه چشم‌اندازی مثبت به دنبال‌کنندگان خود خاطرنشان کردند که مرحله بعدی، راه‌اندازی مرج اتریوم در شبکه اصلی خواهد بود.

گرچه برخی افراد به وجود چند مورد جزئی اشاره کردند که در دو شبکه آزمایشی قبلی نیز وجود داشتند.

ماریوس وَن دِر ویجِن، یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم، اظهار کرد در مورد عملکرد شبکه ابهاماتی وجود دارد که دلیل آن وجود دو بلوک نهایی متفاوت و تعداد زیادی نودهای آپدیت‌نشده است که فرآیند ارتقا را کند کرده‌اند، اما به‌طور کل شرایط «کاملاً خوب» به نظر می‌رسد.

اکنون با توجه به این‌ که بِیکو، توسعه‌دهنده ارشد اتریوم، در گذشته اعلام کرده بود که در صورت اجرای موفقیت‌آمیز در شبکه‌های آزمایشی، اجرای مرج اتریوم در شبکه اصلی در تاریخ 19 سپتامبر (28 شهریور) صورت خواهد گرفت، سطح اطمینان جامعه رمزارزها در مورد ادغام ( مرج / Merge) بی‌نقص شبکه اصلی اتریوم با زنجیره اثبات سهام (Proof-of-Stake / PoS) بیکِن (Chain) در حال افزایش است.

ارتقای مرج اتریوم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های تاریخچه بلاک چین در نظر گرفته می‌شود که طبق آن، مصرف انرژی شبکه اتریوم به‌شدت کاهش پیدا می‌کند و در عین حال سطح مقیاس‌پذیری، امنیت و پایداری آن در بلندمدت افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

طبق اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت رسمی اتریوم، مرحله مهم بعدی پس از تکمیل ارتقای مرج، به‌روزرسانی چندمرحله‌ای شاردینگ (Sharding) خواهد بود که سطح توزیع فضای ذخیره‌سازی در شبکه اتریوم را به‌طور قابل توجهی تقویت می‌کند، هزینه رول‌آپ‌ها (Rollup) را کاهش می‌دهد و فعالیت نودها را آسان‌تر می‌سازد.

به‌طور کل، شاردینگ قابلیت گسترش افقی پایگاه داده اتریوم را بین زنجیره‌های شارد (Shard Chains) ایجاد می‌کند که در نتیجه آن، ظرفیت شبکه افزایش پیدا کرده و رشته‌ها از شبکه اصلی برداشته می‌شوند.

قیمت اتریوم (ETH) با نزدیک شدن به ارتقای مرج در یک مسیر صعودی قرار گرفته است و این رمزارز طی 30 روز گذشته بیش از 72.2 درصد رشد قیمتی داشته و هنگام نشر این خبر، به سطح 1,890 دلار رسیده است

تریدموفق با مولتی تایم فریم

تریدموفق با مولتی تایم فریم دوستان عزیزی که در بازار های جهانی یا حتی بورس ایران ترید و تحلیل انجام میدهند معمولا درمورد مولتی تایم فریمی زیاد سوال می پرسند

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *